KUIDAS PEAKSID TEGELIKULT OMA PESU PESEMA?

Kuidas hoolitsed Sa oma keha eest ja kas suhtud oma ihupesusse samasuguse hoole ja õrnusega? Kui ei, siis tea, et peaksid. Pesul on Sinu nahaga igapäevane kokkupuude ja sellepärast on äärmiselt oluline teada, kuidas selle eest korrektselt hoolt kanda.

 

Sinu pesu on see osa Sinu garderoobist ja stiilist, mis saadab sind igal sammul. Sa võid otsustada seeliku ja pluusi kasuks ning kleidi koju jätta või valida jope asemel mantli, aga pesu paned sa selga igal juhul. Pesu pakub vahetut puudutust Sinu nahale kogu ööpäeva vältel, mõjutades sind nii füüsilisel kui emotsionaalsel tasandil.

 

Kvaliteetne ja luksuslik pesu lisab enesekindlust ka siis, kui keegi teine peale Sinu seda ei näe. Valesti hooldatud pesukomplekt ei mõjuta negatiivselt ainult enesetunnet, vaid võib endaga kaasa tuua füüsilisi vaevusi nagu naha punetus, allergiad, toestuse puudumisest tingitud valud jne.

 

Kuidas pikendada pesu eluiga, kui see vajab nii tihedat puhastust?

 

Kohtle pesu armastusega 

Selleks, et end hästi tunda, tuleb suhtuda endasse lugupidamise ja austusega. Iseendale pai tehes kasutad ära puudutuse võlujõudu ja annad oma kehale armastuse energiat – seda kõike õpetavad targad naised nii joogatunnis kui ka naisteajakirjades. Meie ütleme, et just niisamuti, hoole ja armastusega, tuleks kohelda ka oma pesu. Ükskõik, kas usud hella puudutuse võlujõudu või mitte, aga Sinu suhtumisest pesusse sõltub, kas see rõõmustab sind kaua või kaotab kiiresti oma positiivsed omadused. Pesu pese alati rõõmsa tujuga: nii talletad sellesse hea energia. Isegi kui kahtled selles, ära võta liigseid riske: parem kanda põues päikesepaistet, kui riskida äikesetormiga!

 

Sorteeri pesu

Aluspesu pesema asudes sorteeri pesuesemed värvi ja materjalide järgi. Valged ja heledad värvid kokku, tumedad eraldi. Materjalide kohta leiad infot tooteetiketilt. Pitspesu, villased kampsunid ja spordiriided leidku igaüks endale sobivad kaaslased, sest vastandite tõmbumine pesumasinas toob kaasa katastroofilised tagajärjed, milles jäävad kannatajaks õrnad kangad.

 

Vali õige pesuvahend

Õrn pesu vajab õrna kohtlemist, seetõttu vali ihupesu pestes õrnale pesule loodud pesuvahend. Vale pesuvahend võib muuta kanga karedaks ja rikkuda selle välimuse. Doseerimisel ära liialda, vaid järgi pakendil olevaid koguseid. Puhastusaine üledoseerimise tulemusena  võib osa pesuainest jääda välja loputamata ja halvemal juhul allergilisi nahareaktsioone esile kutsuda.

 

Järgi tootjapoolseid juhiseid

Nii nagu pole olemas ainuõiget viisi, kuidas hoolitseda ühe kauni naisterahva eest, pole ka üht ja ainsat viisi, kuidas hooldada oma ihupesu. Igal rinnahoidjal, aluspesul ja ööriietusel on oma “hing” nagu ka igal naisel. Õnneks piisab pesuesemete tundmaõppimiseks tootjapoolsete instruktsioonidega tutvumisest ja nende järgimisest. Kui võtad etiketil oleva info ja kohandad selle endale meelepäraseks, arvates, et tegelikult pole väga vahet, millisel temperatuuril ja kuidas pesu pesta, kuivatada ja triikida, siis teed suure vea. Tootjapoolsel etiketil on kirjas reeglid, mitte soovitused! Nende eiramise karistuseks on kaunist pesust ilmajäämine.

 

Eelista käsitsipesu

BonBon Lingerie soovitab pesu pesta alati käsitsi. Käsitsipesu etapid, millest ühtegi ära ei tohiks jätta, on leotus, pesu ja loputus. Pesu leotamiseks aseta see koos pesuainega külma või maksimaalselt  toasooja temperatuuriga vette ja jäta sinna 10-15 minutiks. Seejärel hõõru ettevaatlikult sõrmede vahel või pehme harjakesega määrdunud kohti. Kui määrdunud kohad puuduvad, tõsta pesu mõne minuti jooksul vaheldumisi vette ja veest välja.  Loputamiseks pane pestud esemed 5 minutiks puhtasse vette. Ära kasuta jõudu ega vääna oma hinnalist pesu pärast loputust, vaid pigista õrnalt sellest üleliigne vesi välja. Vee eemaldamiseks märjast rinnahoidjast võid vajadusel panna selle kuiva käterätiku vahele ja ettevaatlikult vajutada. Väldi tsentrifuugi!

 

Kas pesumasina käsiprogramm = käsitsipesu?

Kuigi paljudel pesumasinatel on spetsiaalselt õrna pesu jaoks loodud pesuprogramm, ei asenda see päris 100% inimese kätetööd. Kui oled siiski otsustanud pesta oma ihupesu pesumasinas, pane see kindlasti spetsiaalsesse pesukotti ja sulge rinnahoidjate haagid, et need ei lõhuks teisi esemeid. Õrna pesu pesemiseks loodud pesukotid on saadaval BonBon Lingerie esinduskauplustes.

 

Eriti ettevaatlik tuleks olla tugikaartega rinnahoidjate ja push-up rinnahoidjate pesemisel, kuna need võivad valesid hooldusvõtteid kasutades kaotada oma vormi. Tugeva korviga rinnahoidjad säti õigesse vormi juba niiskena ning seejärel aseta tasasele pinnale kuivama.

 

Käsitsipesu on parim viis pikendada oma pesu eluiga, et särada selles ka kuude möödudes justkui uhiuues komplektis.

  

Hoolda oma BonBon’i pesu hoole ja armastusega, nii on killuke luksust garanteeritud igasse päeva.

LEAVE A COMMENT

All comments will be reviewed before publication