Terapeut Laura Valk õnneliku suhte valemist: Mida saan mina mehe või naisena ära teha, et minu paarisuhe toimiks?

Fotod: Martin Kosseson

Dekoratsioonid: Celebrate Tln

Jumestus: ZoyaNova

Stiil: BonBon Lingerie

 

Elame maailmas, kus meid ümbritseb pidev informatsiooni üleküllus sellest, milline paarisuhe on kellelgil teisel ja milline peaks olema maailma arvates õige suhe. Mõtlemata iseseisvalt, mis on need asjad, mida mina ise oma kaaslasest otsin ja vajan. Maailmas, kus uute inimestega tutvumine on niivõrd lihtne, et iga väiksema raskuse puhul võime tunda, et kusagil leidub keegi, kes on minu jaoks veel parem, veel sobivam. Isegi, kui leiame päris armastuse, on selle hoidmine pikaaegses suhtes eraldi oskus. Terapeut Laura Valk usub, et me kõik väärime õnnelikku suhet ning on taaskord meie ees selleks, et aidata meil märgata enda kõrval õiget inimest ning teha enda poolt maksimaalne, et suhe õige inimesega ka kestma jääks.

 

BonBon Lingerie Pamela avatud rinnahoidja Laura Valgu seljas

Laura kannab Pamela avatud rinnahoidjat ja stringe. Valetinipäeva pakkumine  -20%

 

 

KUIDAS VÕIB MINEVIK MÕJUTADA TULEVIKU SUHET?

“Mitte ükski suhe meie elus ei ole nii sarnane meie paarisuhtega kui suhe, mis oli meil lapsepõlves meie vanematega.”


Selle puhul tasub endale teadvustada kolme aspekti: 

  1. Milline oli minu suhe minu emaga 
  2. Milline oli minu suhe minu isaga 
  3. Millist paarisuhet ma nägin üles kasvades 


Kui me siseneme täiskasvanuellu ebateadlikult ehk mitte olles endaga tegelenud, siis laias laastus me kipume oma lapsepõlvemustreid kordama. Siinkohal soovin rõhutada, et mustrid ei ole ilmtingimata halvad asjad - muster on lihtsalt miski, mis kordub. Kuna me toimetame väga palju oma elus alateadlikult, siis meie alateadvust võib vaadelda kui infopanka - see on täis informatsiooni selle kohta, mida ma kogesin lapsena, mida teismelisena, noore täiskasvanuna. Kui minu infopangas on informatsioon, et paarisuhe on lugupidav - naise ja mehe vahel on normaalne armastus ja kirg, mis tähedab, et suhtes kallistatakse, hoitakse käest kinni ja seda ka peale 20 aastat abielus olemist, siis ma lähengi selle sama tuttava ja turvalise info pealt endale paarisuhet alateadlikult ja teadlikult otsima. Kahjuks on enamus tänaste täiskasvanute reaalsus aga see, et kasvati üles nõukogude ajal või 90ndatel, kus puudus väga paljudes paarisuhetes armastus ja lähedus. Ei osatud omavahel suhelda, väga palju esines sõltuvusprobleeme ja kaassõltuvaid suhtedünaamikaid. Mehed kas jõid, olid ära kaugel tööl või emotsionaalselt lukus ning naised pidid olema tugevad, kannatama tihti vägivalda ja õnnetut elu elama. Või mindi lahku ja ei osatud oma emotsioonidega lapsevanemana toime tulla. Näiteks isadele ei näidatud lapsi või isad läksid vabatahtlikult ja lõid endale uue perekonna. Detailid ei ole siin kohal olulised, aga tulemus oli tihti üksik ja armastuse puuduses laps. 

 

Need arusaamad on väga paljude tänaste täiskasvanute infopangas: kuidas lahendada olukordi, kuidas minna lahku ja milline on normaalne paarisuhe. Ja nüüd seisame inimestena kohas, kus me vaatame minevikku. Vaatame, milline oli 20 või 30 aastat tagasi ühiskonna standard paarisuhte sisule, selle välimusele ja tunneme, et me ei taha enam sellist paarisuhet järele korrata. Võib-olla on juba täiskasvanuna mõned õnnetud suhted selja taga või olemasolev suhe lihtsalt ei toimi, aga puudub oskus suhet korda teha. Nii nagu puudub oskus lasta lahti suhtest, mis enam ei teeni. Me oleme tänapäeval inimestena nii suures arengus, et me ei pea enam sama koha peal aastakümneid olema. Läbime õppetunnid kiiresti ja minu arvates on igati okei armastada elu jooksul päriselt ja sügavuti mitut inimest.

 

“Kui ma tean, millise paarisuhte suunas ma soovin liikuda, siis minu minevik mind enam ei defineeri või defineerib tunduvalt vähem.”

BonBon Lingerie Luna must avatud bodi Laura Valgu seljas

Laura kannab Luna avatud bodi. Valentinipäeva pakkumine -20%

 

Oma töös näen palju, kuidas inimesed keskenduvad liigselt minevikule ja sellele, mida nad ei taha. Tegelikult oleks vaja hakata fookust tooma sellele, mida me oma elult tahame. Ehk siis, kuidas ma tahan ennast oma kaaslasega koos tunda. Kui ma tean, millise paarisuhte suunas ma soovin liikuda, siis minu minevik mind enam ei defineeri või defineerib tunduvalt vähem.” 


Teiseks aspektiks on enda väärtuse mäletamine. “Oluline osa edukate suhete loomisel on muidugi ka lapsepõlve uskumustel. Näiteks, kui mina lapsena ei tundnud ennast olulisena või ei tundnud ennast piisavalt heana, siis on see justkui kiht, mille ma olen endale peale pannud ja läbi mille ma maailma alateadvuses vaatan. Näitena meeldib mulle tuua, et inimesed, kes end ei armasta, kipuvad unustama, et nad on tegelikult teemantid, mis on kõigest tolmuga kaetud. Teraapia mõjub kui vihm, mis aitab tolmukihi teemantilt maha pesta ja paljastada juba olemasoleva tõe. Enesearmastusega töötegemine on illusioon, sest me kõik juba oleme armastust väärt, me kõik olemegi täpselt sellised nagu me olema peame ja me ei ole katki. Me ei pea käima teraapias 20 aastat, et olla armastust väärt, vaid teraapia idee on hakata nägema, et ma tegelt juba olengi armastust väärt. Ja see mäletamine saab tulla ainult seestpoolt, seda podcastist või kursuselt ei saa.’’


“Enesearmastusega töötegemine on illusioon, sest me kõik juba oleme armastust väärt.”

BonBon Lingerie Sweet Escape kollektsioon Laura Valgu seljas

Laura seljas on särtsakad Sweet Escape kolmnurk-rinnahoidja, püksikud, sukahoidja ja sukad

 

SUHTES OLEMINE TÄHENDAB KESKENDUMIST INIMESELE ENDA EES

Kõigile, kes on valmis enda kõrvale pikaajalist inimest leidma, soovitab Laura alati keskenduda inimesele enda ees ning panna rõhk kommunikatsiooni edendamisele. “Kaks partnerit moodustavad tiimi ning selleks, et olla efektiivne tiim on vaja õppida suhtlema. Õppida suhtlema niimoodi, et me oskaksime väljendada, mis meie sisemaailmas toimub, et me oskaksime kuulata oma partnerit ja et oskaksime jääda ka keerulistes olukordades armastavaks. Paaridele, kellel on kommunikatsiooniga probleeme ehk vestlustes kiputakse minema üliemotsionaalseks näiteks karjumisega, soovitan imagoteraapiat, kus õpetatakse paare efektiivselt suhtlema. Kõige suurem komistuskivi suhetes on tihti oskamatus ühise üksusena ettetulevaid probleeme lahendada. Kui meil ei ole kommunikatsiooni, siis meil ei ole ühendust. Kui meil ei ole ühendust, siis me tunneme ennast paarisuhtes üksikuna. Mis puudutab seksuaalsust, siis kui naine tunneb, et ta ei ole kuuldud ja nähtud oma kaaslase poolt, siis ega ta ka enam seksuaalselt avaneda ei suuda.” Lähemalt avab Laura naiste seksuaalsuse avamisega seotud küsimust meie eelmises blogis.

 

“Suhe ei lähe katki päevapealt, vaid selleks on vaja süsteemselt ja pikaaegselt suhtesse mitte panustada ja energiat suunata.” 

BonBon Lingerie Luna must avatud bodi Laura Valgu seljas

Laura kannab erootilist Luna avatud bodi. Valentinipäeva pakkumine -20%.

 

Kommunikatsioon seisneb üheskoos probleemide lahendamises ja päriselt südamest südamesse vestluse pidamises. “Mis juhtub pikaajalistes suhetes, on see, et me räägime ainult olmeteemadest või probleemidest, mis vajavad lahendust. Kui me tutvume uue inimesega, siis me vestleme unistustest ja sellest, mida me tunneme. Räägime, mida me elult tahame ja millisena meie maailma näeme. Edukad suhted on need, kus on osatud säilitada huvi teineteise vastu. Väga tihti märkan olukordi seltskonnas, kus üks partner räägib oma lugu, ja teine partner ütleb selle peale, et “ah, kõik juba teavad”. Selline reaktsioon viitab, et ei tunta enam huvi teineteise vastu. Siinkohal kipume unustama, et me muutume kogu aeg. Arvatakse, et inimene, kellega ma tutvusin 2 aastat tagasi, on täna ikka veel see sama inimene ja võetakse hoiak, et mis ma ikka teda kuulan. Aga ei, me muutume iga päev. Mina tunnen, et ma ei ole täna see inimene, kes ma olin kuu aega tagasi ja see oleks jube kurb, kui ma oleksin koos mehega, kes keeldub seda märkamast ning tänase minu vastu huvi tundmast. Mind hämmastab alati, kui kuulen lugusid, kuidas üks või teine partner elas 10-aastase suhte kõrvalt topeltelu, oli salaja narkomaan või lahkus suhtest päeva pealt, sest armastas juba kaua uut inimest. Kallid, kas te ei tea tõesti, mis teie ninade all toimub? Kuidas see võimalik on? Suhe ei lähe katki päevapealt, vaid selleks on vaja süsteemselt ja pikaaegselt suhtesse mitte panustada ja energiat suunata.” 

 

“Naised, kes on endaga teraapias tööle asunud, otsivad hoolega meeste puhul red flag’e, aga unustavad ära ise green flag ehk normaalne kaaslane olla.”

BonBon Lingerie Sweet Escape kollektsioon Laura Valgu seljas

Laura särab eksootilises Sweet Escape kollektsioonis.  

 

Kuigi iga eduka paarisuhte aluseks on kommunikatsioon ja teineteisega avameelselt rääkimine, soovitab Laura siiski oma mineviku varakult jagamisega olla ettevaatlik. “Selleks, et olla aus partneriga, on vaja olla aus iseendaga. Nüüd, kui me räägime aususest paarisuhte kontekstis, tekib tihti küsimus, kas mitte aus olemine on petmine. Ja minu vaatepunkt on, kui räägime kohtingutel käimise perioodist, et me ei pea kaaslast infolaviiniga üle valama. Oluline info saab ajaga jagatud nagunii. Kuulen enda ümber palju, kuidas minnakse kohtingutele ja räägitakse enda vastas istuvale inimesele ära kõik mineviku traumad ja kogemused erinevate meestega - kuidas neid kohtles eksmees, millised hooldusõiguse küsimused on hetkel kohtus arutamisel laste isaga. Keskenduge sellele inimesele, kes on teie vastas, mitte eksidele ja ekside eksidele. See on infona lihtsalt mõttetu prügi. Samas, kui sa oled värskes suhtes ja sul tekib küsimus, et milline oli tema eelmine suhe või mida tema eks tema kohta ütles, tasub mõelda, mis on see teema, mis paneb mind tahtma minevikus kaevata. Kas ma otsin sealt kinnitust mingile enda halvale eelaimdusele või mis on see hirm, mis paneb mind oleviku eest põgenema. Kui sinuga on inimene, kes on avatud ja siiras, siis ei teki enamasti huvi minevikus tuhnida. Lisaks me ju kõik areneme. Naised, kes on endaga teraapias tööle asunud, otsivad hoolega meeste puhul red flag’e, aga unustavad ära ise green flag ehk normaalne kaaslane olla.”KUIDAS SAAN OLLA KINDEL, ET OLEN ENDA KÕRVALE LEIDNUD ÕIGE INIMESE?

“Kui me leiame enda kõrvale inimese, siis kõige olulisem on peegli ees küsida, kuidas ma ennast temaga koos olles tunnen. Kohtingutel käimine on pikalt toimunud väga paljude naiste seas nii, et nad lähevad kohtingule, teevad ennast ilusaks, et mehele meeldida. Näiteks, kui mees ütleb, et talle meeldivad juuksed sirgena, siis kindlasti endale lokke ei tehta. Selle tunde pealt, et peame oma potentsiaalsele partnerile muljet avaldama, kaotame sageli oma siiruse, aususe ja kontakti iseendaga. Nii hakkame näitama ennast paremast küljest, kui tegelikult oleme. Võime mõelda, et “oi, mehele meeldib selle hobiga tegeleda, jätan mainimata, et mulle see ei meeldi.” Olukorras, kus mõlemad pooled seda sama teevad, ei ole midagi imestada, kui kolme kuu pärast enam maski kanda ei jaksa ja selgub, et ei sobita omavahel üldse kokku.”

 

“Kõige olulisem ja ainus küsimus, mida endalt küsida uue inimesega tutvudes on, kuidas ma ennast siin tunnen.”

BonBon Lingerie Pamela avatud rinnahoidja ja stringid Laura Valgu seljas

Laura kannab sensuaalset Pamela avatud rinnahoidjat ja stringe. Valentinipäeva pakkumine -20%

 

Laura avastas, et tema elu hakkas muutuma märkimisväärselt, kui ta otsustas kohtingutel suhelda sellisena, kes ta päriselt on. “Selleks oli vaja olla julge. Kui mina arvan mingist asjast midagi ja meil on see teema parasjagu laual, siis ma väljendan oma arvamust ilma hirmuta. Hakkasin endalt küsima, kuidas mina ennast ühe või teise inimesega tunnen. Küsimus ,,Kas ma talle ikka meeldin?’’ asendus: ,,Kas tema mulle meeldib ja kas mulle meeldib see tunne, mis mind temaga koos olles valdab?’’. Ma käisin kohtingul ühe tuntud eesti mehega ja ta pani mind seal väga ebamugavalt tundma. Oli näha, et ta teab, et ta on staar ja ta on harjunud sellega, et naised teevad tema nimel kõike. Ta hakkas seal minu närvisüsteemiga mängima ja tekitas minus ärevust. Terapeudina tundsin, kuidas minu enesetunne kukkus kolinal alates sellest, kui me temaga vestlema hakkasime. Brunch algas tema poolt sõnadega: “noh Laura, kes sa siis päriselt oled?”. Mina olin kui puuga pähe löödud, sest ma ei saanud aru, et millest me siin praegu räägime. Vastasin talle, et ma olengi mina ise, ma olengi praegu siin laua taga see Laura, kes ma olen igal pool. Ja tema ei uskunud mind. Ta ainult nõudis, et vastaksin, kes ma ikkagi päriselt olen. Väljendasin talle, et tundsin end temaga väga ebamugavalt ja ma ei tea, mis küsitluse mängud need on, mida ta minuga mängib, aga mulle ei meeldi see. Ma tahan vestelda siiraste inimestega. Ma ei kannata mehi, kes tahavad olla võltsi koha pealt alfaisased. Pole suuremat beetaisast, kui mees, kes tõmbleb selleks, et olla alfa. Miks me ei võiks lihtsalt oma brunchi nautida ja rääkida nagu päris inimesed? Vestluse käigus selgus, et ta on ka suhtes, mis oli olukorras eriti kirss tordil. Lõpetuseks ütles ta mulle, et ta saadab mu nüüd koju mõtlema selle peale, kas ma soovin temaga veel välja minna või mitte. Ja siis ma läksin koju ja ma mõtlesin, et jah kaks aastat tagasi ma oleks teinud ükskõik mida, et tema heakskiitu saada. Ma oleksin kindlasti selle dünaamikaga kaasa läinud, aga praegu ma lihtsalt istusin kodus ja rääkisin ühele sõbrale, milline brunch mul olnud oli ja lihtsalt naersin südamest. Kui tore on näha, et mina olen ka ikka inimesena arenenud ja et mind sellised toksilised dünaamikad enam absoluutselt ei köida. Ehk siis kõige olulisem ja ainus küsimus, mida endalt küsida uue inimesega tutvudes on, kuidas ma ennast siin tunnen. Sellele härrale kirjutasin, et minu arust vihkab ta naisi ja ma kahjuks välja rohkem ei lähe.”


Kui tunneme, et oleme leidnud enda kõrvale inimese, kellega koos on meil meeldiv olla, tuleks enne suhtesse minemist ja teineteisele pühendumist läbi arutada kolm olulist teemat, mis määravad edaspidise suhte õnnestumise. 

  1. Sinu ja kaaslase baasväärtused
  2. Teie suhte reeglid
  3. Kohustuste jagunemine kokku kolimisel


“Baasväärtuste puhul tuleks mõelda, millised on minu väärtused ja mulle olulised teemad. Kui palju tahaksin koos aega veeta, mis on minu jaoks elus üldse oluline, kas ma tahan lapsi saada, kas ma tahan abielluda, kas ma näen oma tulevikku Eestis või välismaal, kas mulle meeldiks elada linnas või maal, millised on minu ambitsioonid, mis on minu unistused, kas ma olen koertele ja kassidele allergiline, millesse ma usun. Seejärel võrrelda neid enda partneri omadega ja vaadata, kas need ühtivad ja kui ei ühti, siis kas suudate leida kompromissi. Meil kõigil on väga tugevad väärtused, milles kompromissi teha on raske ja on ka palju teemasid, milles on võimalik suhte nimel vastu tulla. Vastu tulemine saab toimuda ainult selliselt, et kummagi poole enesetunne ei kannata.


Rääkides suhte reeglitest, siis reeglid ei ole negatiivne sõna. Reeglid on reeglid. Kui me paneme kaaslasega koos paika raamistiku, annab see meile raamides väga palju vabadust. Näiteks, mis on minu jaoks petmine, mis on flirdi ja petmise vahe, kui midagi kaaslasel peol juhtuks, kas ma tahaksin sellest teada või ma tegelikult eelistan mitte teada. Need uskumused on kõigil erinevad ja seega tuleks kindlasti läbi rääkida. Kui seame kaaslasega ühiselt reeglid saame sellega ennetada tahtmatult teineteisele haiget tegemist.

 

Veel tuleks enne kokku kolimist kindlasti läbi rääkida rahaga seonduvad teemad. Inimeste jaoks on raha väga ebamugav teema, seega soovitan oma partneriga maha istuda ja päevakorda võtta vähemalt järgmised küsimused: kes mis asjade eest hakkab koos elades maksma, milline on kuu eelarve paarina, kas jäetakse mõlemale individuaalselt oma raha, kas pannakse raha kõrvale. Samuti, mis on tulevikueesmärgid, kas ostetakse oma kodu. Mida avatumalt saame nendest teemadest vestelda, seda kindlam on suhe ja väldime tuleviku vaidlusi rahaküsimuste üle ning ebaratsionaalsetest ootustest tulenevat teineteises pettumist. Lisaks võiks kindlasti arutada läbi kohustused ehk naise vaatepunktist, kuidas mina naisena näen, mis on minu kohustused kodus. Kas ma eeldan, et ma teen koduseid töid rohkem ja mees maksab rohkem või siis me teeme kõik kohustused ja raha asjad pooleks.

 

BonBon Lingerie Luna must avatud bodi Laura Valgu seljas

 Laura seljas on seksikas Luna must avatud bodi. Valentinipäeva pakkumine -20%

 

MIDA SAAN ÄRA TEHA, ET MINU SUHE JÄÄKS KESTMA?

“Eduka suhte hoidmise saladus on ühiselt veedetud aeg ja selle aja kvaliteet. See näitab, kui tugevas ühenduses me oleme emotsionaalselt ja vaimselt. Ühendus omakorda peegeldub selles, kas me seksime või me ei seksi. Muidugi tuleb elus ette keerulisemaid perioode, aga laias laastus peaks olema igas nädalas ka suhte aeg, kus lapsed on kas lapsehoidjaga või vanavanematega. Mehel ja naisel on vaja olla täiesti kahekesi, on vaja vestelda, on vaja teha huvitavaid asju koos ja kindlasti on vaja ka füüsiliselt koos olla ehk siis naudinguid kogeda ja seksida.”


Ühiskonnas on levinud arvamus, et kui esimene armumine suhtes möödub ning suhe on muutumas rutiinseks, viitab see, et suhtes on kätte jõudnud see paratamatu faas, kus teineteisele enam tähelepanu ei pöörata. Laura sõnul ei pea sugugi alati nii minema. “Kui suhe on väga hästi toimiv emotsionaalse ja füüsilise ühenduse poolest, siis meil ei saa armumine kunagi läbi. See on täiesti vana aja müüt, et kui me oleme kaua koos olnud, siis on normaalne, et me ei ole armunud, meil puudubki kirg ning magame eraldi tubades. See uskumus tuleb suhetest, kus jäädi vanasti kokku majanduslike põhjuste, mitte armastuse pärast. Kui emotsionaalne ühendus on olemas ehk me sobime inimestena päriselt kokku, siis elu ei muutu mitte kunagi rutiinseks.” Kõikidele, kes mõtlevad, kas nad armastavad veel partneriga teineteist või on see otsa saanud, soovitab Laura täna ette kujutada, et kui veedaksid täpselt sellist elu selle sama inimesega, kellega sa koos oled elupäevade lõpuni, siis on see Sinu jaoks hästi elatud elu või mitte.

 

“Kui suhe on väga hästi toimiv emotsionaalse ja füüsilise ühenduse poolest, siis meil ei saa armumine kunagi läbi.”

BonBon Lingerie Sweet Escape püksikud Laura Valgu jalas

Laura kannab fuksia roosasi Sweet Escape kollektsiooni kolmnurk-rinnahoidjat, püksikuid, sukahoidjat ja sukki

 

Lisaks kvaliteetajale on Laura sõnul oluline, et suhtes oleksid polaarsused paigas. “Kui me räägime mees- ja naisenergiatest paarisuhete kontekstis, siis meesenergia juhib, organiseerib, vastutab, on kindel, stabiilne ja turvaline. Naisenergia on voolav, mänguline, loominguline, sensuaalne, emotsionaalne, kerge ja toob ellu värskust. Naised käivad tänapäeval aktiivselt tööl. Tihti on töökohad vastutavad ja juhtivad. See on iseenesest suurepärane ja tohutult lahe, aga juhtivad naised ei oska koju jõudes ümber lülituda naisenergiasse ja see teeb asjad paarisuhtes keeruliseks. Ehk siis kui sa oled nn boss lady - vastutad, möllad, jooksed ringi, teenid palju raha, oled täiega väestatud karjäärinaine, on oluline koju jõudes osata end naisenergiasse ümber lülitada. See tähendab mehe usaldamist ja kontrolli käest andmist.” 

 

Suurim usaldusmärk on lubada kaaslasel vastutust võtta. ,,Kui mina olen oma kaaslasega koos, siis annan teadlikult vastutuse talle. Tema otsustab meie plaanide ja elukorralduse üle. Tema juhib autot ja mina samal ajal ei kamanda kõrval, kuhu ta peaks minu arvates sõitma või kuhu parkima, vaid ma lasengi tal juhtida, roolida meie elu. Ma lasen tal olla mees. Kui ma tunnen ennast naisena turvaliselt ja ma tunnen, et seda meest saab usaldada, siis ma soovin naisena juhtimise üle anda. Pidev vastutamine, pinges ja kontrolli all olemine on naiste jaoks väsitav. See tekitab ka viha mehe vastu, sest isegi, kui meil on turvaline ja mugav kõik ära organiseerida, ei taha me naistena seda päriselt. Kui aga mees on tugevalt naisenergias ehk ta kas joob palju alkoholi, vaatab tihti pornot, kui ta ei ole ambitsioonikas, kui ta ei tea oma eesmärke siin elus, kui ta ei taha vastutada oma perekonna eest või selle suhte eest, siis sellist meest ei saagi usaldada ja sellisele mehele naine ka ei alistu. Seega mees- ja naisenergia dünaamikat peab hakkama vaatlema mõlemalt poolt. Kui ma ütlen naisele, et alistu mehele, aga see mees ei ole väärt alistumist, siis asi ei toimi. Kõige lihtsam on naisenergias olla, leides endale kõrvale päriselt mehise mehe. Ma ei mõtle siin macho või alfamehi, vaid mõtlen meesenergias olevat meest. Sellist, kes tahab vastutust võtta ja kes ei ütle, et vaatame, kuidas elu läheb, ma ei taha praegu midagi tõsist. Meest, kes on kohal. Meesenergias mees teab, kuhu ta läheb, ta teab, et ta tahab sinuga koos olla ja tema seltskonnas sa tunned, et sa ei pea tõmblema, sa ei pea vastutama, sa ei pea organiseerima. Ja ma olen avastanud, et ma võisin varem tohutult pingutada, et olla naisenergias, aga reaalsus oli, et kui mehes seda tõelist meesenergiat ei olnud, siis ma jäingi suhet manageerima ehk tegelikult kontrollisin alati mina suhet. Täna on mu kõrval mees, kes on tugevalt meesenergias. Ta on väga kohal ja temaga ei pea ma kunagi mõtlema, kuidas olla rohkem naisenergias. Meie suhtes on polaarsused paigas. Tema on see, kes on endas kindel ja kelle peale saan mina naisena kindel olla. Ma tean, et kui mul näiteks hakkavad päevad, olen sellepärast hormonaalne ja olen pisiasjade tõttu stressis, vaatab ta mulle otsa ja ütleb, et “Laura, kõik on korras. Me lahendame selle olukorra ära.” ja ma saan juba sellesse teadmisesse lõdvestuda. Olime hiljuti välismaal ühes väikelinnas ja mu sõbrannad küsisid, mis linnas me olime. Ma vastasin, et ma ausalt öeldes ei tea, sest alates lennujaamast ei ole ma ühtegi korralduslikku asja teinud. Me oleme koos, meil on tore ja me veedame aega nii, et mõlemal on tore. Sõbrannad naersid ja ütlesid, et vot see on maksimaalne usaldus mehe vastu - Laura Valk, kontrollifriik, ei tea, mis linnas ta asub. Naistena kipume olema emotsionaalsed ja kui ma võtaksin endale mehe, kes ei suuda kaoses kohale jääda, siis me ajaksimegi teineteist hulluks. Suhtes peab olema maandav jõud. Ehk siis kõik algab sellest, et kui ma tahan olla suhtes naine, siis ma pean endale leidma kõrvale mehe, kes on päriselt oma mehisusega kontaktis ja vastupidi.”

 

“Oluline on koju jõudes osata end naisenergiasse ümber lülitada. See tähendab mehe usaldamist ja kontrolli käest andmist.”

 

Mehed saavad suhtedünaamikas palju ära teha. “Kui meespool näeb, et naine tahab vägisi suhtes mehelikku rolli haarata, siis tuleb tugevamalt vastutus ja juhtimine enda kätte tagasi võtta. Väga hea on alustada ühiste tegevuste ja kohtingute planeerimisest. Mees kutsub välja, teeb ka iseseisvalt plaani, mitte ei küsi naiselt, mida ta tahaks teha, vaid konkreetselt ütleb, et soovib teda näiteks viia teatrisse, sellel kuupäeval ja kellaajal. Ehk siis mehena ei anna Sa vastutust ja organiseerimist naise kätte, (kuigi väga paljud naised tahavad seda teha), vaid sa viid oma naise välja, sa maksad restoranis arve, tood talle lilli ja sa kohtled teda päriselt kui naist. Kui te ei ela koos, siis võtad naise autoga kodust peale või saadad takso. Need on nii elementaarsed asjad. 


Siinkohal jõuame taaskord igivana küsimuse juurde, kas on sobilik paluda naisel kohtingul pool arvest maksta. Minu silmis see ei ole sobilik. Kui mees tahab olla meesenergias ja mind enda algatusel välja viia, siis ta maksab ka arve, sest tema vastutab selle projekti eest. Muidugi ei tähenda see seda, et mina aegajalt ei tahaks tähtpäeva puhul arvet maksta või et mina ei teeks oma mehele kingitusi. Muidugi teen. Ma jumaldan oma meest ja annan endast maksimumi, et talle parim kaaslane olla. Tema teeb seda sama minu jaoks. Rääkides sellest, kes võtab suhtes ohjad, siis enamus ajast võiks see olla mees. Põhjus väga lihtne - naine saab olla naisenergias siis, kui ta ei pea muretsema. Kas teda petetakse või kas meest saab usaldada. Ehk siis aitab mees olla oma naisel naisenergias, kui ta on päriselt ka oma naise jaoks kohal, tunneb tema vastu huvi ja teeb niimoodi, et naine ei pea muretsema pseudoasjade pärast. Suhtes, kus naisel puudub mehe kui perepea vastu usaldus, ei ole mõtet olla. Minge laiali - kõigil on nii parem.” 

 

“Mees saab aidata naisel olla naisenergias, kui ta on oma naise jaoks päriselt kohal, tunneb tema vastu huvi ja teeb niimoodi, et naine ei pea muretsema.”

BonBon Lingrie Pamela tuhkjaslilla avatud rinnahoidja Laura Valgu seljas

Laura kannab Pamela tuhkjaslillat avatud rinnahoidjat

 

Samamoodi saavad naised aidata meestel olla meesenergias, kui nad annavad meestele vastutust. “Väga hea rituaal, mida naised saavad teha: võta 4-6 vastutuse patja ja kaks tooli. Üks tugitool on sinu mehe koht ja teine tugitool on sinu koht. Seejärel paned padjad tunde järgi sellele toolile, kus need praegu suhtes on ehk kellel lasub sinu tunnetuse järgi suhtes rohkem vastutust. Võib-olla Sa paned viis patja endale ja ühe padja mehele. Kui oled paika pannud praeguse olukorra oma suhtes, siis tõsta need padjad ümber ja jaota vastutus ära nii, et sa tunneksid, et on õiglane.” 

 


BonBon Lingerie tänab terapeut Laura Valku äärmiselt sisukate nõuannete eest ning soovib kõigile õnnelikku armastusepäeva. Et armastus oleks Sinu suhtes kohal ka kõikidel teistel päevadel lisaks Valentinipäevale! Kui tunned, et sellest mõttekäigust jäi Sinu jaoks väheks, siis soovitame tutvuda Sul koos kaaslasega Laura Valgu privaatkursustega tema kodulehel või haarata tema menukas best-seller “Kohvrid ukse taha” raamatupoe riiulitelt.

LEAVE A COMMENT

All comments will be reviewed before publication