Naised BonBon Lingerie ridades: Mis teeb pesubrändi edukaks?
Kuigi naised on olulised iga päev, on siiski hea, et on olemas selline tore päev nagu naistepäev, kus võetakse see aeg ja peetakse hea sõnaga (või lausa kingiga) meeles kallimat, sõbrannat, ema, õde, töökaaslast, trennikaaslast või keda iganes! Kiires elukeerises on mõnikord lihtsalt vaja seda meeldetuletust, et korraks peatuda ja mõista, kui palju ägedaid naisi meie ümber tegelikult on!
Käimasoleva naistekuu puhul soovime seekord tõsta esile naisi, kes on BonBon Lingerie brändi taga. Naisi, kelle tohutu kirg, vägev looming, raske töö ja tugev tahe on BonBoni brändi toonud siia, kus ta praegu on. Seekord saame tuttavaks viie naisega, kes on ajalooliselt andnud suure panuse meie armastatud pesubrändi kasvamisse.
TIIU ROOSMA
BonBon Lingerie looja aastal 2004
BonBon Lingerie pesubränd oli krapsaka ja loomingulise Tiiu esimene moealane ettevõtmine. Korraga tuli praktiseerida kõiki valdkondi - alustades disainist ja kaupluste avamisest ning lõpetades ekspordi, frantsiisi ja turundusplaanide väljatöötamisega. Tiiu töötas BonBonis kuni 2013 aastani ning võttis siis vastu juba uued moealased väljakutsed. Täna on ta innovaatilistest kangastest valmistatud kodumaise rõivabrändi TUUB looja.
1. Millest sündis BonBon Lingerie?
Täditütar Katri Saar utsitas mind: “Teeme koos midagi!”. Tal oli pisut liigset raha (tänases vääringus 3000 eurot, kui täpne olla), minul olid Linette’s töötamisest teadmised ja oskused aluspesu vallas, kuid kahjuks ei olnud mul seal võimalust oma täit potentsiaali rakendada. Seega hakkasimegi pusima! Oleks vaid teadnud, milline teekond meid ees ootab, siis ega vist ei oleks olnud julgust seda rännakut ette võtta. Päris karm bizz.
2. Mida naudid loomise protsessis kõige enam?
Mulle pakub suurt naudingut ja põnevust, kui näidiste õmbleja on saanud mingi uue idee päris riidest tooteks vormistada - ehk et kui uus asi on valmis. Vahel on idee lennukam kui reaalsus, aga enamasti on tulemus selline, mida saab veel edasi mõelda ja arendada.
3. Mis on olnud üks meeldejäävaim hetk Boni ajaloost?
Meil olid Tatari tänaval hästi toredad laomüügid, kus olid kõik esifännid kohal ja vahel läks see olemine seal päris lõbusaks. Meenub üks omaalgatuslik moeshow, millest võtsid osa nii mehed kui naised, aluspesus muidugi, ja catwalk toimus ühe vana diivani seljatoel - nimelt Tatari tänava majas oli omal ajal igasugu kola, sest seal toodeti mööblit. Seltskonnas oli ka kellegi kolleeg, üheks ööpäevaks Eestisse ärireisile tulnud välismaalane - tema sai küll kena ülevaate Eesti elust!
4. BonBoni asutamine jääb aega, kus ei räägitud veel nii palju naiselikkuse teooriatest, sealhulgas kuutsüklist, hormoonidest, naiste ja meeste füsioloogilistest erinevustest jne. Kas ja kuidas leidsid oma naiseliku tasakaalu tollases maskuliinses ärikeskkonnas?
Hmm, ma pole ise küll kunagi sedasi mõelnud. Aga küllap naiselik aluspesu, mida ma disainisin, ilmselt tasakaalustas seda karmi ärimaailma. Mulle vist isegi meeldivad natukene kontrastid ja nende tasakaalustamine, pendli keskele rahupunkti toomine. Täna ma mõtlen nii.
5. Mis on täna see, mis hoiab ja tõstab Sinu naiselikkust?
Oma armas meesterahvas ja emaks olemine toetavad. Vahel ma keeran musa põhja ja tantsin nagu keegi ei näeks või nagu homset poleks. Tants pidi naistele väga hea ja isegi vajalik liikumisvorm olema.
PIRET RITSON
BonBon Lingerie tootmisüksuse juht aastast 2022
1. Mida kujutab endast tootmisjuhi amet BonBon Lingeries?
Tootmisüksuse juhi amet BonBon Lingeries hõlmab rohkemat, kui ettevõtte igapäeva elu korraldamine ja joonel hoidmine. Kollektsioonide vormumine kvaliteetseteks ja kauniteks toodeteks on aktiivse tiimitöö tulemus, millest ei saa ka mina kõrvalseisjana mööda minna. Selleks, et disaineri joonistest saaksid hästi toodetavad ja kvaliteetsed tooted, peab seda protsessi tootmise vaatenurgast suunama juba ideede tasandil.
2. Kelle või millega puutub pesubrändi tootmisjuht kõige rohkem oma töös kokku?
Kuna pesuõmblus on üsna spetsiifiline, siis on selle tootmises palju nüansse, millega tuleb arvestada ja tegeleda. Kuna BonBon Lingerie kollektsioonid on pigem eksklusiivsemad ja väiksemate kogustega, ei saa siin tootmises rakendada klassikalise masstootmise reegleid, vaid iga kollektsioon on kui uus väljakutse.
3. Milline oluline omadus tuleb tootmisüksuse juhile kasuks ja miks?
Kindlasti on selleks ratsionaalne mõtlemine ja tasakaalukus. Juht ei saa teha otsuseid emotsioonide ajel, vaid peab olema oskus usaldada sisetunnet, mida omakorda toetab kaine mõistus. Oskus kaasata ja usaldada. Kollektiivis on oluline, et kõik protsessis osalevad töötajad tunneksid, et nende arvamus loeb ja nende panus on hinnatud.
4. Mil moel on BonBon Lingerie bränd Sind naisena mõjutanud?
Naisena on mind see bränd kindlasti omajagu mõjutanud. Esiteks nii palju pitsilist ja värvilist pesu ei ole minu pesusahtlis veel enne olnud, kui nüüd. Mitte, et oleksin tarbimishullusega tabatud, vaid kandes ise seda pesu, mida kliendile pakume, teame kui mugav see on ja mida saame veel paremaks teha.
5. Mis on täna see, mis hoiab ja tõstab Sinu naiselikkust?
Tänases päevas, kus majandusolukord on keeruline ja ellujäämisheitlus karm, hoiab minu naiselikkust ilu minu ümber. On raske sellest kuidagi mõjutamata jääda, kui töötad igapäevaselt kaunite pitside ja õrnade kangaste keskel.
"Tänases päevas, kus majandusolukord on keeruline ja ellujäämisheitlus karm, hoiab minu naiselikkust ilu minu ümber."
Õrn pastelne värvigamma, inglitiiva motiividega pits, mugavus - see HOPE kollektsiooni kombo on just midagi Pireti hingele!
HELEN TAHK
BonBon Lingerie tegevjuht aastast 2023
Queen of everything ehk kriimsilm Helen ja tema mitu ametit. Seitse aastat tagasi otse koolipingist tulnud Helen ei osanud unistadagi, et BonBon Lingerie klienditeenindajast areneb aastaga ettevõtte jaekaubanduse juht. Veel enam, et ühel päeval astub ta BonBon Lingerie e-kaubanduse tegevjuhi kingadesse.
1. Millal ja kuidas toimus Sinu esimene kokkupuude BonBon Lingeriega?
Minu üks eredamaid mälestusi seoses pesu ja BonBon Lingeriega sai alguse juba 10-12 aastat tagasi, kui käisin emaga Ülemiste keskuses ringi ning ema soovis minna tolleaegsesse BonBoni poodi. Läksime sisse ja ema veel möödaminnes mainis: ’’Vaata, äkki tahad midagi endale ka.” Ainus asi, mida ma mäletan, oli see, kuidas ma lihtsalt imetlusega ringi vaatasin, katsusin tooteid ja mõtlesin, et mina küll midagi sellist kanda ei saa või lihtsalt “ei ole selle vääriline”. Mul ei tulnud isegi mõttessegi midagi proovima hakata, sest see tundus nii ebaloomulik minusugusele noorele neiule. Ühesõnaga, ema lahkus imeilusa Isabeli valge pesukomplektiga ning mina tühjade kätega.
2. Milline näeb välja BonBon Lingerie tegevjuhi tavaline tööpäev?
Minu tüüpiline esmaspäev algab jõusaalis kell 7.30. Kell 9.00 on kõne jaekaubanduse- ja finantsjuhiga, kus võtame kokku eelmise nädala ning paneme paika uue nädala suuremad ja väiksemad prioriteedid. Räägime üle ka muud jooksvad mured, millega konkreetsemat abi on vaja. Kella 9.30 ajal jõuan kontorisse, vaatan üle eelmise nädala tulemused ning panen need tabelitesse kirja. Kell 11 on iganädalane müügikoosolek tiimiga, kus räägime üle eelmise nädala tulemused nii jae- kui ka e-kaubanduses ning paneme paika uue nädala eesmärgid. Lõuna paiku vaatan üle oma e-mailid ning tegelen kõige kiiremate lahendust vajavate teemadega. Kell 14 on koosolek raamatupidajaga, kellega vaatame üle arved ja muu raamatupidamise. Vahemikus 15-17.00 tegelen üldiselt jooksvate asjadega. Kuna vastutusalasid on mul mitmeid - müük, turundus, inimesed, eelarved, e-kaubandus, üleüldine brändi strateegia ja loome, siis kõikvõimalikke teemasid ja küsimusi juba jagub. Muidugi ei saa mainimata jätta, et see töökoht vajab Sind tihtilugu 24/7 ning ka puhkuse ajal.
3. Mis on olnud Sinu kõige suurem õppetund BonBonis?
Iseennast ja protsessi rohkem usaldada. Kuna alustasin Bonis noorena, 23-aastasena, siis teekond on olnud pikk ja täis mitmeid komistuskive. Päris raske on tegelikult ainult ühte välja tuua.. Aga praegu tunnen, et enim pean endale aeg-ajalt meelde tuletama, et kõik vastused on mul tegelikult sisimas olemas. Pean ennast lihtsalt rohkem usaldama. Ehk siis rasketel hetkedel tuleb enda seest enesekindlus üles otsida ning teised sellega pahviks lüüa.
4. Räägitakse, et kus palju naisi, seal palju intriige. Kuidas BonBoni kollektiivis sellega olnud on?
Läbi aastate on meil ikka väga kirjusid tegelasi läbi käinud ning ka intriige on omajagu ette tulnud. Arvan, et see on tegelikult paratamatu ning taandub lõpuks inimeste iseloomude ja nende põrkumiseni. Paar aastat tagasi, kui veel jaekaubanduses töötasin, puutusin tihti keeruliste inimestega kokku. Selle kohta ütles isa mulle ühe mõtte, mis käib minuga siiani kaasas: ‘’Sinu kui juhi edukuse määrab see, kui hästi suudad läbi saada erinevate inimestega – isegi nendega, kes ei pruugi Sulle meeldida. Sa mõistad, et pikas perspektiivis on nad Sinu või ettevõtte jaoks olulised.’’ Arvan, et see täpselt nii ongi ja seetõttu olengi üritanud pidevalt endas seda “diplomaati” arendada - mõista ja analüüsida rohkem, et miks keegi just üht või teistmoodi käitub. Praegu on tiimis lisaks minule ainult kolm inimest ning intriige ei ole pidanud õnneks ammu lahendama. Kui näen, et keegi on õnnetu või käitub teistmoodi kui tavaliselt, siis üldiselt räägin nendega üks ühele ja proovime uuesti motivatsiooni üles leida.
5. Mis on täna see, mis hoiab ja tõstab Sinu naiselikkust?
Esiteks, kindlasti neli korda nädalas jõusaali - ma ei kujuta enam oma elu ette ilma selleta. Olen väga elevil nägemaks, kui kaugele on mul võimalik oma füüsist arendada. Teiseks, ilus pesu, sest come on… Do I really need to explain this one? Mu lemmik tsitaat naistele: ‘’Wearing sexy lingerie isn’t about men, ladies. It’s about claiming who we are at our most powerful: Women turned on by our own existence’’. Tunnen ennast hästi, kui mu kaaslane naudib ja hindab mind. Jumaldan igasuguseid naiselikke protseduure - maniküür, pediküür, kosmeetik, depilatsioon, juuksur, LPG-massaaž ja nii edasi. Ma nii fännan seda aega iseendaga! I’m a big girls girl ning tõesti - mind inspireerivad suuresti ka teised ägedad, edukad ja ilusad naised (ei pea silmas ainult välimist ilu). Naised on lihtsalt jumalikud olendid! Kui me kõik selle tundeni iseenda sees jõuaks, siis see jõud, mida naistena rakendaksime ja need teod, mida kõike korda saadaksime… Hoia alt, maailm!
Heleni lemmik kollektsioon on südamesulataja COCO HEART
‘’Sinu kui juhi edukuse määrab see, kui hästi suudad läbi saada erinevate inimestega – isegi nendega, kes ei pruugi Sulle meeldida.”
EVELIN DE OSTI
BonBon Lingerie klienditeenindaja aastast 2020
Evelin on Viru keskuse BonBon Lingerie kaupluse särasilmne klienditeenindaja aastast 2020. Pesupoodides töötamise staaži on tal kogunenud juba tervelt viis aastat. Vastavalt klientide tagasisidele saab öelda, et Evelin on oma ala professionaal, aidates mängleva kergusega üles leida see suurepäraselt istuv pesukomplekt.
1. Mis paneb Sinu igapäevatöös silma särama?
Silma panevad särama toredad kliendid. Lisaks see, kui tunnen ja näen, et olen saanud kedagi aidata. Leidnud kliendile just selle õige ning hästi istuva pesu!
2. Mis on hea klienditeeninduse võti?
Minu jaoks on hea klienditeeninduse võti sõbralikkus, empaatia ja soov teist aidata.
3. Kes on keskmine BonBon Lingerie kauplust külastav klient?
BonBoni külastav keskmine klient on tavaline naine, kes soovib oma keha juures midagi natuke varjata ja midagi kaunist esile tuua. Naine, kes tahab tunda ennast pesus mugavalt, aga et see pesu oleks ka kena raamistus naiselikele võludele.
4. Mis on Sulle naisena Sinu töös kõige rohkem väljakutseid pakkunud?
Kõige rohkem pakuvad väljakutseid "rasked" kliendid. Mitte alati pole kerge seda õiget pesu leida ja eks kõikidele naistele on omane emotsionaalsus.
5. Mis on täna see, mis hoiab ja tõstab Sinu naiselikkust?
Praegusel ajahetkel aitab mul naiselikkust hoida eluterve huumor ja julgus olla selline nagu olen. Kaunis pesu on kirsiks tordil!
Evelini üks lemmikutest on ajatu ja elegantne Harmony kollektsioon
MIRJAM MÄEOTS-KIRISBERG
BonBon Lingerie disainer aastast 2016
Mirjam on naine võrratute BonBon Lingerie kollektsioonide taga. Tema ülim loovus ja sügavus on toonud ilu BonBoni poelettidele juba aastast 2016. Mirjam on õppinud Inglismaal (University for the Creative Arts - BA) ning tõsisem huvi valdkonna vastu tekkiski too aeg läbi koolis toimunud populaarsete moeshowde.
1. Kust ammutad Sina inspiratsiooni?
Inspiratsiooni võin ammutada väga erinevatest allikatest. Alati dikteerib kollektsiooni materjal (pits või mesh, aksessuaarid) - see on number üks kollektsiooni alustades. Ülejäänud lugu või vormi võivad inspireerida väga paljud asjad, näiteks seriaalid või filmid, ümbritsev loodus, kunst või kultuurilised nähtused. Alati on mingi osa ka nö arhiivil, just Tiiu-aegsel Bonil - olen üritanud võtta inspiratsiooni selle aja mängulisusest, vabadusest ja kergusest. Minu jaoks on inspiratsiooni allikaks ka muusika ja tunded, mida siis loomingusse tõlgendada. Faktuurid ja tekstuurid on miski, mis on minu jaoks alati inspireeriv. Teinekord ongi nii, et kollektsioon saab alguse mõnest mustrist või faktuurist, mille ümber ehitan värvimaailma ja ülejäänud kollektsiooni. Näiteks kevad-suvine 2024 aasta kollektsioon oli suures plaanis inspireeritud merineitsitest ja nümfidest, kuid alguse sai see ühest fotost, kus naine oli tormise mere keskel ning liivale oli tekkinud faktuurne muster. See oli mulle mõned hooajad tagasi silma jäänud. Ning kui Echo kollektsiooni pits, mis alguses oli musta värvi, selle foto kõrvale sattus, siis läks juba fantaasia jooksma. Rohkem researchi tehes ja erinevaid mütoloogiaid lugedes kulmineerus see algne faktuuridel ja monokroomne idee hoopis värvikontrastidel ja erksa kollektsiooni näol.
Hope kollektsiooni puhul oli alguspunktiks tunne, mis mind painas - segu lootusest ja lootusetusest. Aga füüsilise kuju idee sain ma ühte seriaali vaadates, kus skulptor vormis uhket metallist ja savist tiibadega skulptuuri, mis veidi enne valmimist purunes, kuid seejärel uuesti taastati. See juhtum selle skulptuuriga sümboliseeris minu jaoks ka lootusetusest välja tulemist.
Aga lisaks visuaalsele ja tunnetest segunevale inspiratsioonile on selle kõige taga alati ka naine, keda ma soovin luua. Ma soovin luua pesu, mis tõstaks naist, kes seda kannab, ning muudaks ta sisemiselt tugevamaks. Pesu on siis justkui transformatsiooni element, mis seda teha aitab. Ma ei soovi sellega kedagi muuta, vaid lihtsalt võimendada neid endid. Muuta läbi oma loomingu naisi enesekindlamateks ning anda vahend oma sisemise jõuni jõudmiseks.
2. Missugust pesudisaini naised täna enim eelistavad?
Nii palju kui on naisi, on ka erinevaid maitseid. Aga kindlasti kõik hindavad mugavust ning head istuvust. Boni naine hindab luksust, mis tõstab enesetunnet ning pakub erilist kogemust. Läbimõeldud detaile ja elegantset viimistlust. Hinnatakse materjalide kvaliteeti ning üha rohkem ka ökoloogilisust. Läbi aegade on Boni naiste lemmikuks olnud Angelina, Penelope Flirt, Shades, kuid uuematest kollektsioonidest on hästi vastu võetud Mara ja Tiger Dreams. Kõiki neid kollektsioone ehib luksuslik pits, seega võib vast ühtse joonena välja tuua, et naised eelistavad lisaks mugavusele ka pitsi külluslikku ilu.
3. Kui kaua läheb keskmiselt aega toote paberile visandamisest füüsiliselt valminud tooteni?
See oleneb tootest ja hooajast. Meil on olnud hommikumantel Claudia, mille tootmistsükkel oli meie kohta väga lühikene - kavandist poodi kahe nädalaga. Aga keskmiselt, kui kõik sujub ja palju muudatusi ei ole vaja teha, läheb ühe rinnahoidja disaini ja tootearenduse peale umbes 4-5 tundi, lisaks siis tootmiseks ettevalmistamine. Kogu kollektsiooni valmimisaeg on tavaliselt umbes neli kuud.
4. Pesu disainimine annab suurepärase võimaluse väljendada oma loovust ja naiselikkust. Milline pesu on Sulle endale kõige südamelähedasem?
Boni pesudest on mulle endale südamelähedased Mara ja Tiger Dreams. Need on naiselikud ja samal ajal jõulised kunstiteosed. Need kollektsioonid on mu isiklikud lemmikud, kuna tekstuuride ja detailidega on julgelt mängitud. Need on täis rikkalikke detaile, kuid samas säilitavad minimalistliku elegantsi. Igal disainil on oma lugu ja iseloom, mis muudavad need unikaalseks. Need kollektsioonid on minu jaoks rohkemat kui lihtsalt rõivad – nad on tunnetuslikud kogemused, mis toovad samaaegselt esile naise tugevuse ja õrnuse. See tasakaalustatud lähenemine muudab need kollektsioonid eriliseks, kandes endas rohkelt hinge ja isikupära. Nendesse kollektsioonidesse on kindlasti kõige rohkem hinge ja isiklikku tunnetust sisse pandud. LA Girls kollektsioonil on minu jaoks samuti eriline koht südames, sest võib öelda, et see oli minu esimene kollektsioon BonBonile. Siin kohtusid kaunis pits ja tekstuursete kummide nutikas kombinatsioon, luues tugeva ja samas mängulise ilme. Minu jaoks omab erilist tähendust ka Hope kollektsioon oma pitsi tõttu, mis on minu kavandatud ning spetsiaalselt Boni jaoks välja töötatud. Kui tulla tagasi inspiratsiooni teema juurde, siis Hope ongi selline kollektsioon, kus inspiratsiooni on saadud tunnetest ning need on siis loomingusse tõlgendatud pitsi kujul.
5. Mis on täna see, mis hoiab ja tõstab Sinu naiselikkust?
Minu veendumuse kohaselt väljendub naiselikkus tegevustes, mis on olulised enda jaoks, ajahetkede leidmises enesele ning julguses valida iseennast, järgida oma sisetunnet. Naiselikkust ei saa piiritleda ainult välise ilu ja moe järgi. Oluline on leida aega tegevusteks, mis toovad rõõmu ja täidavad enda vajadusi. See võib olla hobi, enesearenguks pühendatud aeg või lihtsalt hetk iseendaga, mis hoiab ja tõstab naiselikkust. Kui suudame leida tasakaalu ning kuulata oma sisemist häält, oleme võimelised väljendama oma naiselikkust mitmekülgsel moel.
Enesekindlus on samuti oluline komponent naiselikkuses. Julgus olla iseendaga, ilma et laseksime end piirata ühiskonna ootustest või stereotüüpidest, on tõeline naiselikkuse ilming. See on võime astuda vastu oma valikutele, järgides oma südant ja usaldades oma instinkte. Seega, naiselikkus on minu jaoks sügavam mõiste, mis ulatub kaugemale füüsilisest ilust. See on seotud sisemise jõu, eneseaustuse ja isikliku autonoomiaga. Naiselikkus on võimalus olla tõeline sina, sõltumata ühiskondlikest normidest või ootustest.
“Lisaks visuaalsele ja tunnetest segunevale inspiratsioonile on selle kõige taga alati ka naine, keda ma soovin luua. Ma soovin luua pesu, mis tõstaks naist, kes seda kannab, ning muudaks ta sisemiselt tugevamaks.”
Mirjamile meeldib Echo kollektsiooni pitsimuster ja minimalistlik joon
MERLE ALL
BonBon Lingerie õmbleja-tehnoloog aastast 2005
Merle on BonBon Lingerie võlur ettevõtte algusaegadest saadik! Disaineri parem käsi, kelle ülesandeks on teha kindlaks toodete istuvus ning anda õmblejatele edasi täpsed juhised pesu õmblemiseks.
1. Kuidas sai Sinust näidiste õmbleja BonBon Lingeriele?
Töötasin eelnevalt õmblusvabrikus Linette. Ka seal õmblesin näidiseid. Seega oli loogiline jätk hakata õmblema ka näidiseid Bonis.
2. Kui kaua võtab aega ühe pesukomplekti valmisõmblemine?
Pesukomplekti näidiste valmimine minul võtab aega umbes kolm tundi. Sinna alla käib tootekaartidega tutvumine, toodete väljalõikamine, õmblus ja osaline toote normeerimine.
3. Kui palju tuleb ette seda, et disaineri kavand tuleb täiesti ümber mõelda?
Disainer annab moejoonise ja koos arutame läbi, kuidas oleks efektiivne toodet ka massis õmmelda. Hõivatud peab olema võimalikult palju masinaid, sest nii kiirendab tootmist.
4. Mis on (pesu) õmbleja jaoks kõige keerulisem osa tema tööst?
Õmblejal on vaja hoolega jälgida toote sümmeetriat, korras peavad olema niidipinged. Õmbluste pikkused peavad klappima konstruktori poolt etteantud tabeli mõõtudega.
5. Mis on täna see, mis hoiab ja tõstab Sinu naiselikkust?
Üldiselt pesuõmblemine ise on väga õrn ja naiselik tegevus. Iga naine soovib kanda ilusat ja hästi istuvat pesu!
Merle eelistab õrna ja naiselikku Angelina kollektsiooni
Aitäh kõigile BonBon Lingerie tublidele ja töökatele naistele oma kogemust ja mõtteid jagamast!
Ilu ja armastust täis saabuvat naistepäeva,
Sinu BonBon